Choinki świąteczne i akcesoria

Od 1997 roku nasza firma importuje z Danii i Niemiec żywe choinki cięte. Naszym podstawowym asortymentem jest jodła kaukaska (Abies Nordmanniana).
Z każdym rokiem przybywa nam zadowolonych klientów, kupujących u nas nie tylko choinki, lecz także akcesoria z tym związane: siatkę i urządzenia do pakowania choinek oraz stojaki choinkowe.

To dzięki naszym Klientom nasza oferta jest coraz większa i coraz bardziej atrakcyjna.
Każde zamówienie traktujemy indywidualnie – dopasowujemy do potrzeb klienta.

Aby praca przy sprzedaży choinek była przyjemnością naszych odbiorców zaopatrujemy w różne akcesoria:

Warunki dostawy akcesoriów podajemy w odpowiedzi na zapytania ofertowe.

Zapraszamy do współpracy!

Jodła Kaukaska czyli Abies Nordmanniana pierwotnie występowała na Kaukazie, natomiast w chwili obecnej jest mocno rozprzestrzeniona także i w Polsce. Jodła Kaukaska jest uprawiana w całej Europie głównie na choinki. Największe skupiska upraw tych choinek znajdują się w Danii, Francji, Niemczech oraz w Polsce. Jest to drzewo, które rośnie bardzo szybko w naturze osiągając wysokości nawet do 60 metrów. Jako drzewko przeznaczone na typową choinkę posiada gęsta koronę o kształcie stożka. Dzięki takiemu kształtowi oraz igłach długości 2-3 cm otrzymujemy drzewko idealnie nadające się na okazjonalne choinki.

Historia Choinki
Popularność drzewek choinkowych w Polsce zawdzięczamy głównie tradycji i zwyczajowi dekorowania domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Historia choinki w naszych domach sięga mniej więcej XVIII wieku i wywodzi się ze środowiska niemieckich protestantów. Drzewka choinkowe stanowiły głównie jodły, które uznawano za symbol szczęścia. Choinki gościły najpierw wśród zwykłych mieszkańców sukcesywnie zdobywając miejsca w domach szlachty jak również wśród chłopów. Nasze choinki zazwyczaj ozdabiamy wedle własnego uznania gdzie ile osób i domów tyle preferencji oraz ulubionych metod przyozdabiania. Ozdoby na choinki to oprócz światełek, lampek oraz zwyczajnych bombek niekiedy świeże lub suszone owoce, wypieki, słodycze lub wyroby rękodzieła. Nawet w obecnych czasach ciągle, przynoszenie choinki do domu uważa się za symbol religijny, który jest głęboko zakorzeniony w naszym środowisku.
Jodła Kaukaska